Published On: 10 Shkurt, 2016

Kelmendi: Ne kemi krim të organizuar kudo

Anëtari i kryesisë së AAK-së, prof. Muhamet Kelmendi  në një prononcim për gazetën Kosova Sot Online, tha se hezitimi i lidershipit të deritashëm qeverisës, për ta paditur shtetin serb për krimet e bëra në vendin tonë, veçmas në tri mandatet e PDK-së dhe të Hashim Thaçit, vjen sepse ky lideship qeverisës është i kapur nga lidhjet e ndryshme kriminale.

“Unë mendoj që hezitimi i ushtrimit të padisë për krimet serbe në Kosovë ka të bëjë me faktin se kemi një udhëheqje shtetërore, e cila është e kapur nga krimi i organizuar, janë lidhjet e ndryshme dhe veprimet e ndryshme që i ka Qeveria aktuale, kryeministri dhe zëvendëskryeministri, me institucionet e ndryshme antishtetërore të Kosovës, me faktorët e ndryshëm ndërkombëtar që nuk ia duan të mirën Kosovës, por në anën tjetër kemi të bëjmë edhe me instalimin e krimit të organizuar brenda për brenda në të gjitha poret e shtetit nga aktorët që janë në pushtet, e në veçanti nga ana e zëvendëskryeministrit dhe të vetë njerëzve që janë përreth tij”, tha Kelmendi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...