Published On: 6 Korrik, 2016

Kelmendi: Demarkacioni e dërgon vendin në zgjedhje (Video)

Kërkesa e presidentit Hashim Thaçi për ta ratifikuar sa më shpejtë në Kuvend marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, për deputetin e pavarur Gëzim Kelmendi është një kërkesë mjaftë sfiduese dhe e ndjeshme për deputetët.

“Në rast që marrëveshja aktuale e demarkacionit sillet në Kuvend, vota ime do të jetë kundër”, ka deklaruar Kelmendi në emisionin “Kontakt” me Valdrin Krasniqin në Tribuna Channel.

Ndonëse vota e Kelmendit do të jetë kundër, ai ka mohuar t’i bashkohet protestave të mundshme të paralajmëruara nga opozita për ta penguar ratifikimin e marrëveshjes.

Ai thotë se do të jetë pikërisht çështja e demarkacionit ajo që do ta dërgojë vendin në zgjedhje të parakohshme.

“Marrëveshja e demarkacionit mund të jetë një mollë sherri mes partnerëve të koalicionit dhe druaj që kjo marrëveshje mund ta qoj edhe vendin në zgjedhje të jashtëzakonshme të planifikuara nga partnerët qeverisës, ngase nuk parashihet se kjo qeveri të qoj mandatin deri në fund”, ka thënë Kelmendi që është edhe kryetar i partisë së re politike Fjala.

Ai thotë se partnerët qeverisës duhet ta gjejnë një argument pse vendi duhet të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme dhe tani është momenti më i përshtatshëm i tyre, konkretisht i PDK-së, që të mos ratifikohet marrëveshja dhe të shkohet në zgjedhje.

Kelmendi në “Kontakt” ka folur edhe për terrorizmin dhe qëllimin e grupeve e organizatave të ndryshme. Po ashtu ai tregon edhe për të ardhmen e partisë Fjala dhe shtrirjen e saj nëpër qytete të ndryshme të Kosovës./Tribuna/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...