Published On: 22 Mars, 2016
Bota |

KE-ja thirrje zyrtarëve të mos dalin jashtë, Franca ngre sigurinë në aeroporte

Komisioni Evropian u kërkon të gjithë funksionarëve të mos dalin nga institucionet evropiane.  Ata u kërkojnë të qëndrojnë në shtëpi ose në zyrat e tyre ku ndodhen momentalisht. Lajmi është bërë i ditur nga zv presidenti i KE-së Kristalina Georgieva me një postim në rrjetin social “Twitter”. Autoritetet thonë se janë mbyllur të gjithë metrotë, avionët kanë devijuar lëvizjen e tyre gjithashtu janë mbyllur të gjithë muzetë.

Ndërkohë dhe Franca ka ngritur nivelin e sigurisë në aeroporte.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...