Published On: 31 Maj, 2017

Kë e konsideron Daut Haradinaj rival në këto zgjedhje, LDK-në a Vetëvendosjen? (Video)

Kandidati për deputet nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Daut Haradinaj, ka folur për Lëvizjen Vetëvendosje dhe koalicionin LDK-AKR-Alternativa.

Haradinaj është shprehur i sigurt se koalicioni, bartës i listës të së cilit është Kadri Veseli dhe të nominuar për kryeministër ka Ramaush Haradinajn, do të dal fitues. Daut Haradinaj ka komentuar edhe oponentët e tyre në këtë garë.

Ai ka thënë se pas 11 qershorit koalicionin PAN do të qeverisë në vend, ndërsa sipas pritjeve të tij, nuk do të kenë nevojë për koalicione me të tjerët pas zgjedhjeve.

Haradinaj në Komitet ka treguar nëse  sheh më rivale në këtë garë Lidhjen Demokratike me koalicione apo Vetëvendosjen.

Ndiqeni videon e mëposhtme:

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...