Published On: 6 Shkurt, 2016

“Kaubojsi” kërcënohet me jetë

Deputeti i qarkut të Lezhës, Eduart Ndocaj, ka deklaruar se është kërcënuar me jetë për shkak të detyrës nga Xhevahir Ndoka.

Në një postim në faqen e tij në rrjetin social “Facebook”, Ndocaj shkruan se pas telefonatës kërcënuese ka biseduar me vëllanë tjetër të Arben Ndokës, Sandër Ndoka, i cili konfirmoi linjën e vëllait kërcënues, duke argumentuar se “nuk kam ç’të bëj, sepse e ke mbushur kupën”.

Postimi i plotë i deputetit Eduart Ndocaj:

“Nga momenti i marrjes së pushtetit në përputhje me Kushtetutën dhe me misionin e mandatit të deputetit duke mbrojtur interesat e përgjithshme dhe të qytetarëve kam denoncuar disa herë abuzimet në pushtet, mungesën e efikasitetit të institucioneve, mungesën e shërbimeve”.

Në përputhje të plotë me ligjet në fuqi dhe me rregullat e lojës të demokracisë kam vetëshpallur kandidimin tim për kryetar të Partisë Socialiste. Bëra një reagim në faqen zyrtare të “Facebook”-ut, duke evidentuar disa problematika që lidhen me funksionimin e PS-së në Lezhë dhe me procesin zgjedhor të PS-së.

Reagimi ishte krejt normal në formën e saj demokratike si dhe për faktin, se është një kontribues i rëndësishëm i PS-së. Ky reagim është botuar thuajse në të gjitha mediat online.

Shkrimi nxjerr në pah probleme të Partisë Socialiste në Lezhë, që të gjithë i dinë, por nuk kanë guxim të flasin. Në lidhje me këto problematika, kam njoftuar disa drejtues të rëndësishëm të forumeve të larta të PS-së, duke përfshirë këtu edhe z. Balla.

Nga pasditja kam marrë një telefonatë kërcënuese nga z. Xhevahir Ndoka, vëllai i ish-deputetit z. Arben Ndoka.

Jam kërcënuar me jetë për shkak të detyrës. Pas telefonatës kërcënuese, kam biseduar me vëllanë tjetër të Arben Ndokës, Sandër Ndoka, i cili konfirmoi linjën e vëllait kërcënues duke argumentuar se: “nuk kam ç’të bëj, sepse e ke mbushur kupën”./shekulli

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...