Published On: 26 Janar, 2016

“Kauboji” i papërmbajtshëm: Nget Range dhe i kërkon llogari Panaritit

Eduart Ndocaj ka qenë i papërmbajtshëm sot.

Pasi ka publikuar një fotografi ku duket teksa nget veturën e tij Range Rover me kapele kauboji dhe syze dielli brenda një tuneli, deputeti ka bërë të ditur edhe “dushin e ftohtë” që i ka bërë sot ministrit të Bujqësisë Edmond Panariti në komisionin parlamentar të Veprimtarisë Prodhuese, gjatë seancës dëgjimore për marrëveshjen me Berzh.

Ndocaj i vuri në dukje ministrit se “Lezha eshte permbytur tre vitet e fundit njelloj si me pare e ndoshta edhe me keq. Ne 2013 premtuam 160 milion dollare qe Lezha te mos permbytej me. Ne keto kushte te permbytjeve, fermeret i mbjellin arat tre here ne vit e nuk nxjerrin as kostot. Asnje dembshperblim nuk eshte bere. Po ashtu kerkoj shpjegime per fondet se ku perfundojne rruges duke mos shkuar asnjehere ne destinacion. E pergezoj marreshjen me Berzh, por marreveshja nuk do te kete asnje rol ne Lezhe per shkak te permbytjeve te vazhdueshme. Ne tre vitet e fundit bujqesia ne Lezhe ne nivelet zero”.

Një deputet kaq luftarak për interesat e tyre, lezhjanët nuk e kishin parë ndoshta që prej ditës së parë të parlamentit pluralist shqiptar…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...