Published On: 4 Maj, 2016

Katunari Marecit, tallet me Donald Trampin: Dy herë ia refuzova kërkesat për takim – Video

  • Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur për njohjen e tij me kandidatin republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, duke thënë se ai është mik i tij.

Pacolli ka treguar se miliarderit nga Nju-Jorku ia ka anuluar takimin në momentet e fundit – jo vetëm një herë, por dy herë.

“Unë Trumpin e njoh që nga viti 1989 – ende në kohën e ish-Bashkimit Sovjetik. Ai ka udhëtuar edhe jashtë, dhe jemi takuar në Moskë. Jemi shoqëruar, si miq. E respektoj”, ka thënë Pacolli në emisionin Natën me Fatmir Spahiun, transmeton Gazeta Express.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-deshmi-te-reja-edhe-dy-vrasje-rendojne-per-azem-sylen-dhe-skuadren-e-vrasjeve-gazetari-berbatovci-eshte-ekzekutuar-ne-shqiperi/


B. Pacolli

Por, përkundër miqësisë me Trumpin, ai ka thënë se përkrahë demokraten Hillary Clinton në një përballje të mundshme me të në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara në muajin nëntor.

Shqiptarët do ta respektojnë edhe Trumpin, nëse ai bëhet president i SHBA’së, ka thënë Pacolli. “Secili që fiton në SHBA, shqiptarët do ta respektojnë pa limite”, është shprehur ai.

Sipas Pacollit, edhe “Trump do të ishte një president i mrekullueshëm”.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. dauti thotë:

    Ky far matrapazi pati thene se Titon e ka pare cullak se gjoja ka qene gjate sherbimit ushtarak pjese e gardes se Titos kryetarit te ish Jugosllavise. Pacolli ka fantazi te bujshme dhe mendon se duke genjyer e ngrit veten, por ne kete menyre ai e paraqet veten ashtu sic eshte ne te vertete.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...