Published On: 5 Prill, 2016

Katica dhe Fatimja do të dridhin edhe Panamanë

Skandali ”Panama papers” që ka bërë bujë të madhe, është shëndëruar në sinonim të pastrimit të parave dhe keqpërdorimeve tjera financiare, ndërkaq edhe një pjesë e opozitës ka kërkuar që të zbulohen emrat e shtetasve të Maqedonisë që lidhen me këtë skandal

Burime nga PSP-ja për agjencinë e lajmeve ”META”, thonë se kjo prokurori do të hetojnë edhe lëndë të cilat tregojnë se ekziston një lidhje në mes të hetimeve të krimit financiar në vend me kompani të jashtme të njohura si ‘Offshore”, shkruan Meta.

Skandali ”Panama papers” që ka bërë bujë të madhe, është shëndëruar në sinonim të pastrimit të parave dhe keqpërdorimeve tjera financiare, ndërkaq edhe një pjesë e opozitës ka kërkuar që të zbulohen emrat e shtetasve të Maqedonisë që lidhen me këtë skandal.

Sipas hartës që lidhet me ”Panama Papers”, nga Maqedonia ka dy kompani, dy aksionerë dhe dy pesona që lidhen me të, kurse ”E majta” i bëri thirrje PSP-së që të hapë procedura hetimore për raste të dyshimta që lidhen me shpërlarje parashë nga politikanë të korruptuar të Maqedonisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...