Published On: 5 Gusht, 2016

Katër të arrestuar për trafikim dhe keqtrajtim seksual të një gruaje

Tre qytetarë të përkatësisë boshnjake dhe një serb janë arrestuar në Mitrovicën Veriore, për trafikim me njerëz dhe shërbime seksuale të viktimës femër të trafikuar.

Policia e Kosovës njofton se dy nga të arrestuarit me qëllim përfitimi personal enjë gruaje kanë detyruar viktimën të kryente shërbime seksuale me pagesë, ndërsa dy të tjerët u arrestuan për veprën penale ‘shërbime seksuale të viktimës së trafikimit’.

Viktima pas intervistimit në prezencën e avokatit, u dërgua në shtëpinë e sigurt për tu trajtuar më tej sipas procedurave për ndihmë dhe mbrojtje të viktimave. Kurse dy nga të arrestuarit me vendim të prokurorit u ndaluan për 48 orë derisa dy të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt, njofton PK. /Insajderi.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...