Published On: 10 Maj, 2016

Katër raste që tregojnë se PD-ja e ka fituar garën me të vërtetën

Nga Aurel Rakipllari – Gjykata Kushetuese ka vendosur t’i heqë mandatin e deputetit Koço Kokëdhimës. Vendimi është marrë ditën e djeshme. Ish deputeti i Vlorës akuzohej nga Partia Demokratike se kishte përfituar 150 tendera gjatë kohës që ishte deputet, gjë që është shkelje e ligjit dhe ja ku rezultoi që akuzat e Opoziteë kanë qenë reale dhe të bazuara në fakte.

Por kjo nuk është hera e parë kur akuzat e PD-së dhe Opozitës dalin të vërteta.

Pak javë më parë ishte ish-kryeministri Sali Berisha që brenda pak ditësh zbuloi dy skandale të njëpasnjëshme.

Ishte Berisha ai që publikoi i pari kërcënimin e Mynyr Konit dhe të Dhori Kules përballë mediave, një kërcënim për të cilin të dyja institucionet kryesore në vend sërish “nuk dinin gjë”. Ose së paku kështu deklaronin deri momentin që ndërmorën hapat e para konkretë dhe shoqëruan Emiljano Shullazin në polici, pas denoncimit mediatik të Berishës.

Pak ditë më pas po Berisha deklaroi në News 24 se, Arben Frroku është ndaluar në Hollandë, fakt që u konfirmua nga shteti holandez pak ditë më pas.

Po të shtyhemi në kohë, thuajse 2 vjet më parë, ishte sërish Berisha që njoftoi për avionët me drogë që lëviznin nga Divjaka dhe Gjadri dhe përgjigja që mori ishte jo vetëm mohuese, por edhe tallëse. Në atë rast, u vërtetua se shteti kishte informacion, dërguar më shumë se sa një herë nga shërbimi sekret, por kishte zgjedhur ta mohonte atë.

Pra, keto 4 raste tregojnë se akuzat e Partisë Demokratike dhe eksponentëve të saj nuk kanë qenë të kota, por të bazuara në informacione dhe fakte të forta.

Në nje ambjent politik, ku akuzat e pabazuara dhe shpesherë mashtrime kanë dominuar, rastet e sipërpërmendura na tregojnë se PD e ka fituar garën me të vërtetën, të paktën deri tani. /Opozita.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...