Published On: 1 Mars, 2016

Katër kandidatë konkurrojnë për rektor, Sali Bashota dhe tre të tjerë

Katër kandidatë kanë aplikuar në konkursin për rektor të Universitetit të Prishtinës.

Siç Gazeta Blic merr vesh nga burimet në rektorat në garë për këtë post janë: Naser Sahiti, Sali Bashota Lul Rraka dhe Jusuf Musliu.

Në ndërkohë, sot rektorarti i UP-së ka zgjedhur pesë anëtarë të komisionit profesional që do të bëjnë verifikimin e dokumentacionit të kandidatëve për rektor të cilët janë: Tahir Arbneshi, Suzana Manxhuka, Musa Selimi, Enver Hamiti dhe Fitim Rama nga radhët e studentëve.

Konkursi për të parin e UP-së është mbyllur sot në orën 15:30.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...