Published On: 19 Maj, 2016

Katapultimi në poste i kreut të SHIK-ut, sinjal për heshtjen e krimeve të SHIK-ut

  • Është shitur, përshitur, vjedhur e grabitur pasuria e brezave shqiptarë. Në krimin vrastar dhe grabitçar prijnë “komandantët”, pa ushtarë, të Bllokut të zi të Tiranës hyjnore. (2)

Në mbledhje u fol edhe për situatën politike në Atdhe. Bojkoti parlamentar, kontestimi i dy marrëveshjeve, si çështje të një rëndësie parësore për vendin; varfëria e skajshme dhe tendenca për ta kërkuar shpëtimin, “duke marrë botën në sy”, janë vetëm disa nga problemet, që rëndojnë në mendjet dhe zemrat të shqiptarëve të Kosovës. Destruktiviteti i partive, të cilat deklarohen të djathta, por janë tërësisht të kuqe, të majta, duke shtuar edhe sabotimin e luftës, vrasjet serike të kundërshtarëve politikë, me qëëllim të marrjes të pushtetit me dhunë; shuarja fiktive e organizatës kriminale SHIK, por që vazhdon të diktojë jetën politike në çdo pore të shoqërisë në Kosovë. Me ngritjen e dyfishtë të kreut të SHIK-ut, kreut të krimit, kjo organizatë e themeluar nga Serbia dhe aprovuar e stërvitur për krime nga Tirana zyrtare me Sigurimin enverist dhe Sigurimin e fshehtë francezë, është aktivizuar skajshëm në Kosovë, duke shtrirë tentakulat edhe në të gjitha partitë tjera politike.

Konventa maskaradë e PDK-së ishte shembulli më i keq i mundshëm, se si nuk duhet të mbahen Konventa e Kuvende karnavale, me ngritje dore, duke shmangur votimin e mirëfilltë, votim me votë të fshehtë, ashtu siç e krijuan praktikën dhe traditën demokratike të votimit në vitet `90-a LDK-ja e Ibrahim Rugovës dhe PDSH-ja e Sali Berishës.

Konventa e PDK-së, e partisë-bandë, falsifikon historinë dhe synon revanshin

Konventa e PDK-së, përkatësisht kreu i kësaj partie-bandë, Kadri Veseli, provokoi shqiptarët me falsifikimin e madh të historisë më të re të Kosovës. Ai dhe partia e tij e përvehtësuan luftën, realizimin e pavarësisë dhe të gjitha emërtimet që identifikohen me elementet e shtet-ndërtimit. Kryetari i ri, i zgjedhur me aklamacion dhe pa konkurrent, shpalosi platformën e sundimit njësh të PDK-së. Këtë e konkretizoi ciceroni i partisë, Arsim Bajrami se PDK-ja duhet ta marrë përgjegjësinë për Kosovën!

Zëvendësi i Veselit në Kuvend dhe SHIK, Xhavit Haliti tha se “Kosovës i duhet një kryeministër trim!” Aludimi është për shefin e tij. Pavarësisht halleve të shumëta që ka Kosova, Qeveria aktuale është më e mira dhe kryeministri Isa Mustafa është më i miri i deritashëm. Hashimi me kolegët pararëndës dhe pretenduesit e tanishëm, nuk kanë merituar dhe as nuk meritojnë më shumë se një drejtor shkolle, të një fshati provincial.

Krimi i organizuar vrastar dhe korrupsioni, shqipëruar me hajnia zyrtare, kanë asfiksuar, i kanë zënë frymën shtetit të brishtë, më saktë, të prishtë të Kosovës. Është shitur, përshitur, vjedhur e grabitur pasuria e brezave shqiptarë. Në krimin vrastar dhe grabitçar prijnë “komandantët”, pa ushtarë, të Bllokut të zi të Tiranës hyjnore. Nisma e autoritetit ndërkombëtar, i mbështetur nga qeveria aktuale vendore, për zbulimin dhe arrestimin e kriminelëve, është një shpresë e matur se, më në fund, drejtësia do të veprojë. “Komandantët”, me vetë-gradimet e tyre të turpshme, ua kanë ngrirë buzëqeshjen e lirisë shqiptarëve të përvuajtur ndër dekada e mote. Nëndega e LDK-së për Bavari i bashkohet zërit thirrës gjithëshqiptarë: për ndëshkimin e krimit, të kriminelëve dhe sekuestrimin e pasurive të grabitura, duke ua kthyer brezave shqiptarë.

Në mbledhjen e saj Kryesia e Nëndegës të LDK-së për Bavari evidentoi disa nga sukseset e kohëve të fundit të Qeverisë Mustafa si: marrëveshja për MSA-në; bërja e Kosovës pjesë të UEFA-së si dhe liberalizimin e shumëpritur të vizave për shqiptarët e Kosovës, të cilët ishin privuar, madje me të drejtë, nga lëvizja e lirë, sepse qeveritarët batakçinj e korruptivë, që ata i kishin zgjedhur dhe rizgjedhur, me Hashimin në krye, nuk kishin përmbushur standartet e kërkuara nga Bashkësia Evropiane. Fjalori rrugaçëror i disa biçim “liderëve” shqiptarë, me kartelë psikopatie, si “turpi i Evropës” dhe broçkulla tjera, është idiotësi e “lidërve” aksidentalë. Fajësia e Evropës është pse lejoi lëvizjen e lirë të pushtetarëve kriminelë dhe hajna, të cilët e kanë përgjakur dhe rrjepur Kosovën.

Sidoqoftë, Nëndega jonë, anëtarësia dhe mërgimtarët numerikë, u gëzohen sukseseve të lartcituara dhe mbesin me urimin e madh për suksese të tjera. Ne vlerësojmë dhe përgëzojmë qeverinë aktuale dhe kryeministrin Isa Mustafa, njëherësh edhe kryetar i LDK-së, për administrimin dhe drejtimin profesional të dëshmuar. SHQIPTARI.EU

Në emër të Kryesisë të Nëndegës të LDK-së për Bavari
Komisioni për Informim

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ku-mbeten-700-spiunet-e-miloshevicit-ne-kosove-video/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...