Published On: 31 Gusht, 2016

Kastro Zizo shfaqet i dhunuar, por jep dy versione për ngjarjen

Këngëtari Klevis Bega, i njohur me emrin e artit Kastro Zizo, ka botuar një foto në faqen e tij në facebook, ku ai duket me shenja dhune në fytyrë.

Por reperi jep dy versione të ndryshme për ngjarjen, duke e kthyer thuajse në humor atë pasi më e keqja duket se ka kaluar.

Në një version Kastro thotë se e kanë rrahur për arsye politike, ndërsa në tjetrën ai thotë se është rrëzuar nga biçikleta./Mapo.al

Ja komenti i artistit:

LIFE OF K-i

  1. Pasi dola nga shtepia per te pire nje birre diku pas ores 21pm rruges ndieja sy qe me vezhgonin…ktheja koken shpesh se me ngjante sikur po me ndiqnin..asgje! Vetem drite-hije neper rruget e ish bllokut…tek tuk ndonje e qeshur, ndonje makine “te fortish” dhe une duke ecur me cigaren time.

– Kastro…

Kthej koken…

Bang, bang…dhe une ne toke!

– Mos u merr me politike, ka kush merret! Kto ishin fjalet e fundit te dy djemve qe me vrap renden drejt territ…

  1. Pasi dola nga shtepia per te pire nje birre diku pas ores 21pm rruges ndieja sy qe me vezhgonin…ktheja koken shpesh se me ngjante sikur po me ndiqnin..asgje! Vetem drite-hije neper rruget e ish bllokut…tek tuk ndonje e qeshur, ndonje makine “te fortish” dhe une duke ecur me cigaren time.

– Kastro…

Kthej koken…kamarieri pas meje qe priste porosine gati gati me shpejtesi se per pak do mbyllte lokalin.

– Nje birre vllai…1,2,3 dhe ne nderkohe me kishte ardhur nje shok i apasionuar pas bicikletave BMX…u entuziasmova, me kujtoi femijerine…

– Plak, e bojme nje xhiro te dy neper bllok?

– Patjeter me plakk…

Te dy me kaskat ne koke “brodhem” gjarperueshem reuget e rrugicat e ish bllokut. U kthyem ku ishim. Duhej te kthenim biçikletat ne garzh. Sapo tentoj te kaloj trotuarin nje renie nga me idiotet ne bote me shtriu ne toke si nje Lope jo lozonjare!

P.s as vete nuk e di se ke variant te besoj!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...