Published On: 15 Janar, 2016

Kardiologu më i famshëm i zemrës jep receptin e jashtëzakonshëm

Recept për ta bërë gjithë trupin gjithnjë e më të shëndetshëm. I pastron enët e gjakut, e mjekon zemrën, e përmirëson tepër imunitetin, e pastron mëlçinë e zezë, e përmirëson shumë punën e trurit, mbron nga infrakti dhe shëron nga kanceri.
Përbërja:
15 LIMONA
12 KOKA HUDHRE
1 KG MJALT
400 GRAM FARA TË GRURIT
400 GRAM ARRA
Mënyra e përgatitjes:
Merrni 400 gram të grurit të papërpunuar dhe vendosni në një kavanoz të xhamit. Mbushni me ujë dhe leni të qëndrojë 10-12 orë. Mbulone me fashë. Pas 10-12 orëve kullone përmes gazës dhe lani mirë kokrrat e grurit. Një ditë më vonë do të paraqiten mugullime me madhësi 1-2 milimetër. Në makinën e blurjes së mishit, bluani bashkë me hudhrat, arrat dhe grurin e mugulluar. Pastaj bluani edhe 5 limona me gjithë lëvoren dhe shtoni te përbërja. Prej 10 limonëve vetëm lëngu shtohet në përbërje. Në fund shtohet mjalti. Përbërja vendoset në kavanozet e xhamit. Ruhet në frigorifer. Shfrytëzohet pasi të qëndroj tri ditë. Ky ilaç mjekon krejt organizmin dhe shëron nga gjithë sëmundjet.
Si konsumohet:
1-2 lugë të supës para çdo haje (tri herë në ditë), kurse për shërimin e kancerit merret nga një lugë në çdo dy orë.
Ju lutem pelqejeni faqen tone dhe shperndajeni lajmin qe ta lexojn te gjithe se ia vlenë

1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...