Published On: 27 Janar, 2016

Kardiologët në QKU pezullojnë punën, i japin ultimatum prokurorisë për sqarime

  • Ashtu siç edhe paralajmëruan, kardiologët e QKUK-së që nga dita e enjte do të pezullojnë punën, duke ofruar vetëm shërbimet emergjente dhe kujdestaritë.

Vendimi i tyre vjen pas informacioneve se ndaj tyre janë zgjeruar hetimet dhe në shenjë revolte, kardiologët i kanë dhënë afat Prokurorisë që deri më 31 janar të japë sqarime lidhur me këtë situatë të krijuar, raporton KTV.

Për më tepër Federata Sindikale e Shëndetësisë nëpërmes një kërkese zyrtare që ia ka dërguar Prokurorisë së Shtetit ka kërkuar takim me kreun e këtij institucioni, Aleksandër Lumnezi, i cili është ftuar që të vijë në hapësirat e QKUK-së për, siç kanë thënë zyrtarët e kësaj federate, dalje nga kjo krizë e krijuar.

E në këtë takim zyrtarisht është i ftuar edhe ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...