Published On: 1 Shkurt, 2016

Kardiologët ndërprejnë grevën

  • Kardiologët e QKUK-së e kanë ndërprerë grevën e nisur ditë më parë, pas hetimeve që Prokuroria ka filluar ndaj tyre

Kjo ka ndodhur pas një takimi që ka pasur sot ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani me kardiologët e futur në grevë, me përfaqësuesit e Sindikatës dhe drejtorin e SHSKUK-së, Curr Gjocaj.

Aty është marrë vendimi që të ndërpritet greva e kardiologëve. Ministri Imet Rrahmani ka kërkuar edhe një herë që të ndalet linçimi i mjekëve. Kurse, kreu i sindikatës, Blerim Syla, ka kërkuar që të zhvillohen hetime ndaj të gjithëve, por edhe ndaj atyre që i publikuan emrat e mjekëve, ku sipas tij, ata u linçuan publikisht.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...