Published On: 3 Maj, 2016

Karaxhiq: Politika është përzier në sport

Pas fjalimit te Fadil Vokrrit në Kongresin e UEFA-së, i cili kërkoi që Kosova të pranohet në UEFA, i menjëhershme ka qenë reagimi i kreut te Federatës serbe, Tomislav Karaxhiq.

Ai thotë se politika është përzierë në sport dhe se po e mbron futbollin nga politika.

Ai tha se “jam kundër një federate që nuk i plotëson kushtet për pranim në UEFA”.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...