Published On: 16 Maj, 2016

Kapet me 20 kg drogë në makinë, arrestohet 32-vjeçari në Kapshticë

Një 32-vjeçar nga Lushnja u arrestua në Kapshticë dhe një femër që e shoqëronte po hetohet e lirë, pasi në mjetin me të cilin udhëtonin u gjet 20 kg kanabis.

Sipas policisë në pranga u vu shtetasi Renis Kasapi, 32 vjeç, banues në fshatin Karbunar, të rrethit Lushnjë dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë ndaj shtetases S.C, 21 vjeç, banuese në Kombinat, Tiranë.

“Shërbimet e Policisë Kufitate në vijën e dytë kanë përzgjedhur për kontroll të detajuar një automjet pasi kanë krijuar dyshime për trafik të lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit të detajuar nga Policia Kufitare, përfshi edhe procesin e skanimit të kryer nga Dogana, në automjetin tip “Mercedes-Benz”, me targa AA 049 NF, që drejtohej nga shtetasi Renis Kasapi, në shasi, në një vend të përshtatur janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale: 40 (dyzetë) pako të mbështjella me natriban me një peshë 20 Kg lëndë narkotike e presuar e dyshuar si kanabis”- njofton policia.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...