Published On: 14 Maj, 2016

Kapen në Belgjikë dy vëllezërit ‘kapo’ të drogës, “Baroni i Ballkanit” merr arratinë nga Saranda

Dy personat e tjerë që drejtojnë trafikun ndërkombëtar të drogës nga Belgjika, vëllezërit Dhimitër Poti dhe Xhevahir Poti janë arrestuar nga policia.

Ata janë vërë në pranga nga agjentët e Europol, të cilët janë të përfshirë në këtë hetim, shkruan gazeta ‘Shqiptarja.com’. Arrestimi i dy vëllezërve nga Saranda është konfirmuar zyrtarisht edhe nga Europol, ndërsa të arrestuarit nuk bënë rezistencë në momentin që policia bastisi banesat e tyre.

Arrestimi i dy vëllezërve Poti e çon në 17 numrin e personave të arrestuar që bëjnë pjesë në organizatën kriminale të transportit ndërkombëtar të drogës që drejtohet nga ‘Baroni i Ballkanit’ dhe që Greqia thotë se është Klemend Balili, drejtor i Transporteve në Sarandë, i shkarkuar pas bërjes publike të akuzave.

Ky i fundit, disa ditë më parë dha intervistë për një media shqiptare duke hedhur poshtë akuzat e bëra ndaj tij, ndërsa prej 3 ditësh nuk gjendet nga policia. Dyshimet janë se ai është larguar jashtë Shqipërisë dhe kjo ka ndodhur në rrethana tepër misterioze, aq më tepër kur Greqia e ka përmendur emrin e tij si personi që drejtonte këtë organizatë kriminale që vepronte në të gjithë Evropën.

Sipas mediave greke, kjo bandë e strukturuar kriminale, qarkullonte miliona euro aq sa Baroni shqiptar nga Saranda mund të paguante borxhin e Greqisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...