Published On: 30 Janar, 2016

Kapen mjekët e paligjshëm në Shtime

  • Dy persona të vetëquajtur mjekë në Shtime kanë ushtruar veprimtarin mjekësore në mënyrë të kundërligjshme ne objektet e tyre private, të cilat ishin të pa regjistruara si biznese, njofton Klan Kosova.

Policia e Kosovë njofton se duke dyshuar në këta dy persona të premten njësiti i Hetimeve të Krimeve Ekonomike  dhe  Korrupsionit në bashkëpunim me  inspektorët e Agjencionit Tatimor te Kosovës, Inspektorët Shëndetësorë të Kosovës dhe inspektorët e Agjensionit Kosovar për Produkte Medicionale, kanë ushtruar kontrollë në këto dy lokacione të ndara.

“Gjate kontrollimit te lokacionit te parë në objektin e të dyshuarit është konstatuar se nuk ka licence pune, nuk kishte biznes te regjistruar dhe janë konfiskuar disa materiale te pacienteve të kontrolluar në lokalin e tij, edhe në lokacionin e dytë i dyshuari nuk kishte licence pune, s’kishte biznes te regjistruar dhe është gjetur një sasi e barnave qe janë konfiskuar nga ana e Inspektorëve të AKPM”, njoftohet në raportin e Policisë.

Lidhur me rastin është informuar prokurori dhe me urdhërese të tij të dy lokalet janë mbyllur me shirit, ndërsa lënda ndaj të dyshuarve është dërguar në procedurë të rregullt.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...