Published On: 11 Shkurt, 2016

Kanaceviq pritet të pranojë ftesën e Kosovës

  • Alo-qendra Halil Kanaceviq ka gjasa të mëdha që të jetë pjesë e Përfaqësueses së Kosovës në eliminatoret e “Eurobasketit 2017”, që nisin në fund të muajit gusht.

Këtë e ka zbuluar ish-arbitri i mirënjohur kosovar Arbnor Rifati, i cili të hënën dhe të martën ka qëndruar në Mal të Zi dhe ka biseduar me Kanaceviqin.

Së bashku me Kanaceviqin kanë përcjellë edhe ndeshjen e fazës së dytë të Ligës Ballkanike mes Mornarit dhe Bashkimit, shkruan sot Koha Ditore.

Rifati thotë se e njeh personalisht Kanaceviqin dhe në konsultim e sipër me përzgjedhësin e Kosovës, Arben Krasniqi, e ka takuar për të marrë qëndrimin e tij rreth ftesës eventuale. Sipas Rifatit, Kanaceviq pritet të japë përgjigje pozitive, por aktualisht është i fokusuar për ta mbyllur këtë edicion në mënyrën më të mirë me skuadrën e Buduqnostit. (Artikullin e plotë mund ta lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...