Published On: 20 Maj, 2016

Kanabis gjithandej, asgjësohen 2.700 bimë në Shkodër

Efektivat e Komisariatit të Policisë Shkodër në bashkëpunim me specialistët për Narkotikët, në Drejtorinë e Policisë Shkodër, në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Lugina”, kanë gjetur e asgjesuar ne 10 parcela te kultivuara me 2.700 bimë të dyshuara narkotike Cannabis Sattiva.

Sakaq, janë shpallur në kërkim shtetasit P.P, 38 vjeç dhe M.P, 28 vjeç, banues në Shkodër.

Ata akuzohen për vepat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjsit të policisë të rendit publik”,” Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike” neni 242, 278 dhe 284 i Kodit Penal.

Gjithashtu procedohet penalisht në gjëndje të lirë shtetasi me iniciale:

•K.P, 80 vjeç, banues në Shkodër.

Në Koniqet e Gurit te Kuq Shosh shërbime kanë evidentuar 10 parcela të kultivuara me bimë narkotike, ku janë konstatuar shtetasit me iniciale: P.K e M.K (vllezer) të cilët nuk i janë bindur thirrjes së policisë për ndalim.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e përbashkët të të atit me inicile K.P më datë 19.05.2016, në cilsinë e proves materjale janë sekustruar:
1 – Armë (pistolete) “Mod 85,AU10”, cal 8 mm, Nr. K-ITALIY (K), me kreher pa fishek .
2- 20 (njezet) copë fishekë arme .
3-Nje arme gjahu me Nr 9670- caliber 12 mm, se bashku me leje Nr. 3/165/14 .

Materialet për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Shkodër,në ngarkim të shtetasve të lartëpërmendur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...