Published On: 16 Qershor, 2016

Kampionati vazhdon në sheshin Skënderbeu

sheshikenaqesi

Prishtina Football Fest, sot transmeton ndeshjet e radhës, Angli-Uells në orën 15:00, Ukrainë-Irlanda e Veriut në orën 18:00, si dhe Gjermani-Poloni në orën 21:00 në sheshin Skenderbeu, Prishtinë.

Për ndeshjen e Gjermanisë kundër Polonisë, musafirë special do të kemi Shkëlqesinë e saj, Znj Angelika VIETS, Ambasadore e Republikës Federale të Gjermanisë, në Kosovë, e cila do të thotë disa fjal rasti.

Kombëtarja e Gjermanisë është një ndër ekipet favorite në këtë kampionat, dhe ne kemi nderin të kemi lojëtarin tonë Shkodran Mustafi, i cili në ndeshjen e kaluar ka shkëlqyer duke shënuar gol kundër Ukrainës.

Sot në shesh, ne presim një ndeshje spektakolare nga ekipi gjerman, i cili është fitues i Kampionatit Botëror të Futbollit, në vitin 2014, në Brazil.

Ngjarja sportive Prishtina Football Fest është përkrahur nga Ambasada e Republikës Federale të Gjermanisë, si dhe nga Ambasada e Republikës së Shqipërisë, Zyra Diplomatike e Belgjikës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Ministria e Integrimeve Evropiane dhe Ministria e Diasporës.

Prishtina Football Fest, është organizuar nga KD Events&Communications, dhe mbahet në sheshin Skenderbeu në Prishtinë, deri më 10 korrik 2016.

Për më shumë të reja na ndjekni në faqen e Facebook-ut, Prishtina Football Fest.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...