Published On: 21 Qershor, 2016

Kampionati europian drejt çerekfinales

 

Prishtina Football Fest, sot transmeton ndeshjet e rradhës, në sheshin Skenderbeu, Prishtinë. Sot luajnë Ukrainë-Poloni dhe Gjermani-Irlandë e Veriut në orën 18:00, si dhe Republika Çeke-Turqi, dhe Kroaci-Spanjë në orën 21:00.

Ndeshjet e ditës së sotme dhe të nesërme, përcaktojnë kush kualifikohet për më tutje, dhe cila kombëtare e përfundon kampionatin dhe kthehet në shtëpi, duke përfshirë edhe më të mirët e renditjes së tretë në grupet përkatëse, ku nga 6 sa janë vetëm 4 shkojnë më tutje.

Kombëtarja e Shqipërisë, e cila ka përfunduar të trija ndeshjet, së bashku me tifozët shqiptarë anekëndë botës presin me ankth deri të mërkurën në mbrëmje për të parë se a do të kualifikohen për të luajtur më tutje.

Atmosfera e futbollit vazhdon të mbretëroj në sheshin Skenderbeu, ku ndeshjet më të rëndësishme në të njëjtin orar shfaqen në ekranin gjigand, me qëllim të ofrimit të komoditetit për të gjithë qytetarët dhe në veçanti sportdashësit e Kosovës dhe diasporës.

Ndeshjet e kombëtares gjermane, përmes transmetimit publik në Prishtina Football Fest përkrahen nga Ambasada e Republikës Federale të Gjermanisë, ku edhe janë si musafir në përkrahje të ekipit gjerman.

Prishtina Football Fest, është organizuar nga KD Events&Communications, dhe mbahet në sheshin Skenderbeu në Prishtinë, deri më 10 korrik 2016.

Për më shumë të reja na ndjekni në faqen e Facebook-ut, Prishtina Football Fest.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...