Published On: 15 Prill, 2016

Kamishi nuk komenton rihapjen e shqyrtimit gjyqësor ndaj deputetëve të VV-së, pret vendimin e Gjykatës

Gjykata Themelore në Prishtinë sot nuk shpalli vendimin për deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët akuzohen se kanë sulmuar fizikisht në oborrin e Kuvendit të Kosovës, deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiun.

Gjykata madje mori vendim për rihapje të shqyrtimit gjyqësor pasi që siç tha gjykatësi Vesel Ismajli, janë vërejtur disa paqartësi tek raporti i mjekësisë ligjore, i cili nuk përputhet me raportin e emergjencës, ndaj të dëmtuarit Bekim Haxhiu.

 I kontakuar nga Telegrafi, deputeti Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi nuk ka dashur të komentojë lidhur me këtë.

“Nuk komentoj asgjë deri në vendim të gjykatës”, ka thënë shkurt Haxhiu.

Në seancën e sotme munguan të akuzuarit, Rexhep Selimi, Visar Ymeri, Florin Krasniqi dhe Besart Bujupi.

Për mos pjesëmarrjen e tij në seancë, deputeti i VV-së, Rexhep Selimi ka thënë për Telegrafin se pjesëmarrja nuk ka qenë e obligueshme.

Seanca e radhës pritet të mbahet më 20 prill, në të cilën pritet që të dëgjohet eksperti ligjor, Arsim Gërxhaliu.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...