Published On: 10 Maj, 2016
Bota |

“Kamikazët” drejt Londrës (Foto)

  • Pamje të “sulmit” janë publikuar nga policia. Zhurmë dhe britma dëgjoheshin gjatë natës në qendrën tregtare të Londrës.

Policia e Londrës ka simuluar një stërvitje anti terroriste, duke trajnuar të rinjë si të reagojnë në raste të sulmeve terroriste.

Stërvitjet janë mbajtur në një nga qendrat tregtare të Britanisë së Madhe, ku morën pjesë shumë të rinjë.

Stërvitja kishte filluar në mesnatë, kur një njeri me të zeza ndoqi një turmë njerëzish dhe bërtiti. Më pas, “terroristi” shpërtheu bombën.

Të gjitha këto trajnime, po bëhen për arsye mbrojtëse për qytetarët, në qoftë se gjenden në ndonjë vend ku kryhet sulm terrorist, të dinë si të mbrohen./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...