Published On: 29 Maj, 2017

Kamarierit shtathedhur

Çun Lajçi

S’e di si quhet, por babë me thërret
sa herë e takoj e kërkon poezinë
nji fjalë m’thot ma shkruej
se u dogja kafe tue pjekë

S’e di si quhet, por qeshur më pret
sa herë banakut tij afrohem
Ku mbet poezia babë më thotë
se u poqa kafe tue pjekë

Unë s’ia prish qejfin bujarisë tij
se Behar m’duket e thërrasin
Do t’i them ca llafe për ty n’letër i them
e Iliri me Buçin e Xenin e xiglasin

S’e di si quhet, por n’zemër m’ka mbet
kamarieri shtat-hedhur, me pak mjekër
se me gaz m’flet sa herë shkoj
E Beharçe n’Rings m’pret.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...