Published On: 23 Gusht, 2016

Kallëzim penal për mjekët e QKUK-së, i dhanë pacientes dozë të gabuar gjaku

Në Prokurori është ngritur kallëzim penal për katër mjekë të QKUK-së për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor dhe vrasje nga pakujdesia, shtatë muaj pas vdekjes së dyshimtë të pacientes 36-vjeçare, edukatores S. Fazlija, të cilës dyshohet se iu dha dozë e gabuar gjaku

Ndaj katër mjekëve të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është ngritur kallëzim penal nga sektori i hetimit të krimeve të rënda të Policisë së Kosovës.

Kallëzimi penal iu është bërë mantelbardhëve të gjinekologjisë, anestezionit dhe neurologjisë pas shtatë muajsh nga vdekja e dyshimtë e 36-vjeçares nga Prishtina S. Fazlija, të cilës dyshohet se i është dhënë dozë e gabuar gjaku gjatë mjekimit në Klinikën e Gjinekologjisë.

Ekrem Lutfiu, zëdhënës i Këshillit Prokurorial të Kosovës, ka konfirmuar për “Zërin” se në Prokurori tashmë është ngritur kallëzim penal ndaj mjekëve V.Z., S.D., M.M. dhe B.Sh. /Zeri

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...