Published On: 23 Maj, 2016

Kallëzim penal ndaj Isa Mustafës e Ismet Beqirit

Kryetarja e degës së LDK-së në Gjermani Donika Gërvalla, ka thënë se tanimë është duke pritur protokollimin e kallëzimit penal ndaj Kryeministrit të Kosovës, raporton GazetaBlic.

Kjo pasi siç Gërvalla është shprehur, ajo është sulmuar fizikisht nga disa persona.

 “Në prokurori, në pritje të protokollimit të kallëzimit penal ndaj Isa Mustafës, Ismet Beqirit dhe dy shoferave të qeverisë dhe LDK-së, të cilët duke dashur të luajnë rolin e rojes, më sulmuan fizikisht”, ka shkruar ajo në facebook.

Ndërkaq, ka deklaruar se tani është mjaft kurreshtare ta dijë se si do të veprojnë organet e drejtësisë.
“Kureshtare se si do të trajtohet ky rast skandaloz nga organet e drejtësisë”, ka shkruar ndër të tjera Gërvalla.

Ndryshe, para pak ditësh, Donika Gërvalla nuk u lejua të hynte në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, me ç’rast edhe u tërhoq zvarrë. /GazetaBlic./

13240148_10206307971955136_2277274323889687830_n

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Diaspora thotë:

    Keta dy dhelprat mustafoviqin e beqiroviqin hyzmeqart e qeveris ne te diaspores do ti shkatrojm ne te diaspores e do ti denon euleksi hyzmeqart qe pa sigurimin e tyre as te thmit e vet nuk kan guzim ti vizitojn lemo diasporen

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...