Published On: 12 Janar, 2016

Kaka: Milani duhet të merr shembull nga Juventusi

Ish-ylli i Milanit, Kaka, ka thënë se Milani do t’i kthehet niveleve të larta, por për këtë duhet punë.

Sipas brazilianit, Juventusi është shembulli që duhet ndjekur, edhe pse kjo nuk është një gjë e lehtë për t’u realizuar.

“Është ndryshe dhe më e vështirë t’i thuash disa gjëra kur je kapiten i Milanit dhe ku je jashtë ekipit. Rossonerët janë duke kaluar në një cikël negativ, por me historinë që kanë, ata sigurisht që do t’i kthehen niveleve të larta”.

“Juventusi është një shembull si nga një nivel i Serie B mund të arrish në finalen e Ligës së Kampionëve. E di se është e vështirë të ndjekësh një shembull të tillë, por duhet provuar”, ka thënë Kaka për Sky Sport.

33-vjeçari aktualisht është pjesë e Orlando City në MLS.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...