Published On: 17 Gusht, 2016

Kaka: Milan do të rikthehet në krye të futbollit botëror

Leite Kaka, ylli i Brazilit, mendon se Milani sërish do të rikthehet në krye të futbollit botëror

Milani është duke kaluar momente të vështira në sezonet e fundit. Rossonerët, të cilët kanë fituar 7 herë Ligën e Kampionëve, për disa vite me radhë nuk po arrijnë të kualifikohen në garat ndërkombëtare.

Por, Leite Kaka, ish ylli i kësaj skuadre, mendon se Milani sërish do të rikthehet në krye të futbollit botëror.

“Kam pasur momente shumë të mira atje, e kam parë Milanin në krye të botes, dhe për të parë ekipin në këtë gjendje është e trishtuar”, tha mesfushori i Orlando Cityt për Omnisport.

“Ata janë ende një klub i madh me një histori të madhe. Unë mendoj se në pak vite ne do të shohim Milani duke luftuar për Ligën e Kampionëve dhe duke fituar sërish Serie A. Unë jam i sigurt se Milani mund ta bëjë këtë përsëri.”, ka theksuar ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...