Published On: 17 Gusht, 2016

Kaka befasohet nga Ronaldo

Leite Kaka, kapiteni i Orlando Cityt, ka mbetur i befasuar nga Cristiano Ronaldo

Ish ylli i Real Madridit dhe Milanit, Leite Kaka ke mbetur i habitur nga përmirësimi i vazhdueshëm i Cristiano Ronaldos.

Ky i fundit, në sezonin që e lamë pas, e drejtoi Real Madridin drejtë triumfit në Ligën e Kampionëve, derisa inspiroi Portugalinë ta fitojë Euro 2016.

“Është e pabesueshme, ai tregon çdo vit që mund të kaloj veten. Çdo vit ai ka motivim për të mbajtur vazhdimësinë, rezultatin dhe të jetë lojtari më i mirë në botë”, ka deklaruar Kaka.

“Ndonjëherë kur ju keni fituar shumë gjëra në karrierën tuaj, është normale që të ngadalësojeni, por ai është i pabesueshme si Lionel Messi, sepse këta kanë fituar çdo gjë që mundën dhe ende duan të fitojnë dhe të jenë më të mirët”, ka theksuar ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...