Published On: 22 Tetor, 2016

Kadri Veseli “thyen” keq LDK-në. Shefi i kabinetit të Lutfi Hazirit e pranon: Kemi hyrë bashkë me PDK kundër ushtarëve tanë!

Deklarata e kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli se ka dështuar qeveria e drejtuar nga Isa Mustafa dhe se vendi duhet të shkoj në zgjedhje të reja, ka nxjerrë pakënaqësitë në LDK.

Është shefi i kabinetit të kryetarit të Gjilanit, Lutfi Hazirit, Arbër Ismajli, ai i cili e ka pranuar se koalicioni me PDK-në e Hashim Thaçit e të Kadri Veselit ishte gabim, dhe se ishte bërë kundër vullnetit të anëtarësisë së LDK-së, raporton Gazeta Blic.

“Kujt po i dhemb, Lulit apo neve? Gabimi jonë është që s’kemi ecur reformave por me riciklime jemi mundu me e tutë arushëm me shoshë! Kemi hyrë bashkë kundër vullnetit të ushtarëve tanë”, ka theksuar ai.

Ismajli ka kërkuar që elektorati i LDK-së, t’I falë për këtë gabim, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë i Ismajlit:

14797280_10154743232179589_1102550043_n

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...