Published On: 16 Shkurt, 2016

Kadri Veseli: Seanca e Kuvendit mbahet të premten

Kryetari i Kuvendit , Kadri Veseli, ka bërë me dije se të premtën në fillim prej orës 10:00 do të mbahet seanca e radhës parlamentare.

Sipas tij, në këtë seancë nuk do do të ketë skena të njëjta sikurse ato parapraket të bëra nga opozita, njofton Klan Kosova.

Sa i përket seancës për zgjedhjen e Presidentit, Veseli ka thënë se mjaftojnë 40 nënshkrime të deputetëve nga PDK dhe LDK në mënyrë që të thirret seanca për zgjedhjen e të parit të shtetit.

Ndërsa sa i përket mbajtjes së senacës solemne për nder të tetë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Veseli ka përgënjeshtruar Shefat e Grupeve Parlamentare të PDK-së dhe LDK-së duke thënë se po të donin ata prapë me 40 nënshkrime do të thirrnin një seancë të tillë.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...