Published On: 13 Maj, 2016

Kadri Veseli punëson 4 persona me nevoja të veçanta në Kuvend

Katër persona me nevoja të veçanta zyrtarisht sot kanë filluar punën në administratën e Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Kryesia e Kuvendit, në mbështetje të nenit 12, të ligjit për aftësimin riaftësimin dhe punësimin e personave me nevoja të kufizuara, në mbledhjen e mbajtur me 11 maj ka marrë vendimin për rekrutimin e këtyre personave në administratën e Kuvendit.

Në raportin e siguruar nga Gazeta Fjala thuhet se administrate e Kuvendit, ngarkohet me vendimin të cilin e ka nënshkruar Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli për punësimin e këtyre personave.

885

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...