Published On: 24 Shkurt, 2016

Kadri Veseli kërcënon opozitën, do luftojmë’ si me Serbinë!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka kritikuar veprimet e opozitës për sjelljen e tyre në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, duke i  kërcënuar se do sillen me ta si me Serbinë!.

Sipas tij hedhja e gazit lotsjellës tejkalon të gjithë kufijtë e demokracisë.

Veseli ka ftuar opozitën që të jenë pjesë në vendimmarrje e jo siç po veprojnë ata.

Sipas tij opozita nuk dëshiron zgjidhje në Kosovë por siç dëshirojnë ata vet.

Siç tha ai tek ta ka një fanatizëm për të arritur me çdo kusht tek ajo çka ata dëshirojnë.

Veseli tha se Kosova ka nevojë për qetësi mes njëri-tjetrit, ndërkohë që ka bërë apel tek të gjitha familjet e Kosovës që ta ruajnë njëri tjetrin.

Ai madje tha se pozita nuk do të ndalen duke ftuar opozitën që të jetë pjesëmarrëse në Kuvend, në dialog si dhe në vendimmarrje.

Veseli për opozitarët dhe ata që mendojnë se ky shtet nuk funksionon.

Ky shtet nuk do t’i nënshtrohet shantazheve as spekulimeve. Na duhet qetësi. As Serbia s’ka mujt me na imponu jetën. Kur e ka tepru i kemi thanë mjaft”, tha Veseli pas mbledhjes së Kryesisë.

Kryetari i Kuvendit parashikon situata të ngjashme edhe të premten kur do të mbahet seanca për zgjedhjen e presidentit të Kosovës.

Ai madje ndonëse tha se është ‘politikan optimist’ parashikon se e njëjta do të ndodhë pasi që sipas tij dihen veprimet e opozitës.

“Kjo çka po ndodhë është budallak special”, tha Veseli.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Mergjan A. thotë:

  une mendoj se zoti veseli dit e me shum esht ka mbjell urrejtnje ne popull bask me Isen dhe Hashimin….e nje ane kan edhe Frigen nga populli!!! po mos tekishin pak frg .apo mos te them po te Ishin Hashomi & kadriu ne pushtet kur ishte Milloshevici ne nbrojtje qeverisesve te Kosoves ….kam bindjen se qdo shqoptar dota kishin shtyp me kemb ne Fyt…por nga friga e paa Renues nga pushteti se q do te ndodh me Ta mundohen te mbulohen me Petkun se gjoja do qendrojn sikur kunder Serbis qe ne Realitet se ka ber as njeni e as Tjeteri do ju kisha ber Thirrje te terhiqen sa s esht ber vonka edhe pak Frym per ta ber Mendoj se mjaft jan pasuruar nese ndihesh i dort prap del ne Ring por ai qe me dyshim fiton Meqin nuk deshiron te dal me ne ring sepse e din ku asht Forca

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(2)
 2. ramiz thotë:

  shum keni luftue me serbet !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...