Published On: 9 Prill, 2016

Kadri Veseli ik në Amerikë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar sot për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Siç thuhet në një njoftim nga kabineti i tij, gjatë kësaj vizite zyrtare, kryeparlamentari Veseli do të takohet me përfaqësues të ndryshëm të institucioneve të shtetit amerikan.

Veseli do të marrë pjesë edhe në Konferencën ndërkombëtare parlamentare të shteteve anëtare të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...