Published On: 22 Qershor, 2016

Kadri Veseli i pari që do të akuzohet nga Gjykata speciale

Mediat serbe shkruajnë se Hashim Thaçi mund ti shmanget akuzës nga Gjykata speciale, dhe se zyrtari më i lartë që do të akuzohet nga kjo gjykatë do të jetë Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit.

Sipas portalit serb sputnikneës “aktakuza” kundër Kadri Veselit në Gjykatën Speciale për krime lufte, do të jetë zëvendësim për Hashim Thaçin për të cilin nuk ka mjaft material që të akuzohet.

Sputnik thotë se Kadri Veseli, kryetar i Kuvendit të Kosovës do të jetë i pari në mesin e shumë zyrtarëve të lartë nga Kosova që do të ulen në bankën e të akuzuarve të Gjykatës Speciale për krime lufte.

 

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. haku thotë:

  Me lirimin e Haradinajt, Limes e te tjere Gjykata e Hages tregoi se “krimi” qe bene keta asqe duhet te permendet ne krahasim me krimet e bera nga paramilitaret serbe. Del Ponte e Marti akuzojne shqiptaret per likuidimin e kolaboristeve duke harruar se UCK-ja nuk ka bere likuidimin e te pafajshmeve.Marti, Del Ponte dhe Serbia kurre nuk treguan se sa femije likuidoi UCK-ja ne krahasim me 800 femije te vrare nga fashistat serbe. Sa familje serbe u likuiduan nga shqiptaret etj,.UCK-ja eshte kah paguan dhe duhet te paguaj per luften per pushtet ku likuidoi kundershtaret e vet pasiqe nuk mori masa per pajtim kombetare.Ajo cka eshte me e keqja ky prob lem mbetet edhe me tutje i pa shqyrtuar sepse Gjykata Speciale nuk do te mirret me te.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 2. ilirida ismaili thotë:

  EH MOJE GAZETE “EU SHQIPTARU” PO SHUME PO U G’ZOHU PER SHQIPTAR QE PO I KERKON GJYKATA E EULEX-IT ?! ME TRADHETORE ,E ME KRIMINALE PO ME DUKENI JU , SE VET “KRIMINELET”?! A E DINI PSE , PO KREJTE SPIUNIMI PASKA ARDHE NGA SHQIPTARET , PER SHQIPTARET , HE ZOTI JU VRAFTE ..,

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...