Published On: 8 Shkurt, 2016

Kadri Veseli i jep mbështetje Presidentës që të vazhdojë me dialog

Kryetari i Kuvnedit të Kosovës Kadri Veseli përmesë një letre të dërguar mediave ka vlersuar lart takimin e sotëm të liderëve politik.

Ai ka thënë se tryeza e sotme e përbashkët e subjekteve politike parlamentare, e mbajtur me iniciativën e Presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, është një hap pozitiv në drejtim të shtensionimit të situatës politike në vend, transmeton lajmi.net
“E përgëzoj Presidenten Jahjaga për këtë iniciativë të saj dhe njëkohësisht e inkurajoj që të vazhdoj edhe më tutje, që në këtë mënyrë, të ndihmoj dialogun e domosdoshëm në mes pozitës dhe opozitës, në funksion të tejkalimit të situatës së krijuar”, ka thënë Veseli.
Kryeparlamentari Veseli, ka shtuar se dialogu institucional është rruga e vetme e ecjes përpara të vendit tonë.
“Qytetarët e Republikës së Kosovës e presin këtë nga të zgjedhurit e tyre”, ka thënë ai ndër të tjera. /lajmi.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...