Published On: 3 Shkurt, 2016

Kadri Mani: Gjurmëve të luftës ideologjike dhe të vëllavrasjes nga Fatos Nano e veglat e tij

Gjurmëve të luftës ideologjike dhe të vëllavrasjes nga Fatos Nano e veglave të tij

 

SHPËRGJUMJA E SHTETIT AMË…

Për veprimtari përçarëse, u propozoj organeve kompetente që Bedri Islamin

ta shpallin persona nongrata, dhe t’ia ndalojnë kthimin në Shqipëri

 

Nga Kadri Mani

 

Njoh një të talentuar që di të përvidhet si dhelparaku në kotec! Është ky socialisti nga Shkodra, që mbahet herë me Veriun e herë me Jugun, ngase e ka urën me dy harqe, me dy fytyra e me dy faqe!! Ky është Bedri Islami, njërin nga të cilët e kanë thirrur “Vendlindja” e barkut të vet dhe ka mashtruar në të katër anët dje dhe vijon manipulimet edhe sot!!

Pikërisht kur shteti amë po shpërgjumej, ai del e thotë se po përgjimet!! Kështu vijimisht propagandon të kundërtën e interesave shqiptare, sepse ia i ka dhënë vetes për detyrë të gënjejë deri në vdekje dhe edhe pas vdekjes me falsifikime ta lakmojë parajsën!!

Me mashtrime e dredhi arriti të dalë edhe në krye të organizimit socialist të LPK-së, me adresë e paadresë- që të gjithë të pabesë!!

Bedri Islami, i biri i Zenelit të pushkatuar nga diktatura enveriste, është si një sheleg i plagosur që i shkon ujkut pas!! Ky është “demokratizuar” deri në atë shkallë, sa të shoqërohej me vrasësit e babait të vet dhe të dalë kundër çdo përparimi e të çdo lirie. Ky është njëri nga përpiluesin e listave të zeza, tok me Ibrahim Kelmendin me kompani.

Prandaj nuk është e rastit që u gjet edhe në librin e kolonel Tahir Zemajt: “KËSHTU FOLI TAHIR ZEMAJ (PJESA II)”, me nëntitull “KAPITULLI  I TRETË

 

 

“REPUBLIKA E KOSOVËS

UÇK – Brigada 131

Zonës III Operative

Baran 26.08.1998

KOMANDANTIT

 

Shënim zyrtar

 

I përpiluar nga ana punëtorit operativ  lidhur me përgatitjen e atentatit ndaj Komandantit të Zonës së III Operative-kolonel Tahir ZEMAJ.

 

Siç jam informuar nga lidhja ime operative, Faton MEHMETAJ në cilësinë e komisarit politik, i ka dhënë leje të përhershme qarkullimi në tërë Dukagjinin Sali SHKRELIT dhe djalit të tij nga fshati Kosuriq. Ky person sipas punëtorit zyrtar dhe tërë Lugut të Baranit ishte i njohur si bashkëpunëtor i ngushtë i policisë serbe. Gjithashtu është bërë rehabilitimi i Sali Shkrelit dhe familjes së tij nga ana e Faton Mehmetajt, Metë Krasniqit dhe Dr. Dinë Krasniqit, në shtëpinë e Sali Shkrelit në fshatin Kusuriq në shtëpinë e Sali Shkrelit ku qëndruan me orë të tëra, për përgaditjen e atentatit ndaj Komandantit të zonës së tretë operative – Tahir zemajt. Në përgatitjen e atentatit kanë marrë pjesë vetëm Fatoni dhe Dina. Pas një kohe Salihu krijon miqësi të ngushtë me Metën dhe i tregon për detyrat e marra nga Faton Mehmetaj dhe gjitha imsirat për kryerjen e atentatit. Për të gjitha këto Meta e ka informuar punëtorin operativ dhe ky i fundit e ka informuar Komandantin e brigadës 131 në Baran.

 

Komandanti i Brigadës 131 këto informata ia përcjell Komandantit Tahir Zemajt për të marrë masa kundër këtij plani.)

(Trepça net: Kështu foli Tahir Zemaj)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...