Published On: 4 Shtator, 2016

Kadare ka thënë: Nëna Tereze e thirri Clintonin, i tha bëjë diçka për shqiptarët e mi të Kosovës (Video)

“Nënë Tereza ka marrë në telefon Bill Clintonin dhe i ka thënë: Biri im bëj diçka për shqiptarët e mi”, ka thënë më parë shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare!

“Duke ja thënë kjo Nënë e Kishës, Clintonit, ai çlirohet nga ç´do skrupull moral, sepse atij po i thotë një njeri i shenjtë. Ajo theu ligjin e fesë për popullin e saj, theu rregullin e fesë për shqiptarët e saj. Me këtë ajo i ka larë të gjitha. E turpi ynë i përbashkët është për sharjet ndaj Nënë Terezës”, u shpreh Kadare në gjykimin e tij për Nënë Terezën. /Telegrafi/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Keshtu nuk ndodhi kur Hasan Prishtina e kishte lute sulltanin e madh qe te beje dicka per shqiptaret e tije mbasi Porta e Larte e kishte pranuar pavarsine e gjitha shteteve per rethe, fqinjve te shqiptareve
  Sulltani i madh pasi ishte menduar pak, ia kishte kthyer Deputetit Hasan Prishtina…i kishte thene se pse ai po i drejtohet pikrisht Atij kur ne Porten e Larte nga 45 vezir ( kryeminister ) qe kishte Porta , 35 kane qene me preardhje shqiptare andaj , secili nga ata vezir shqiptar , po te kishte dashte, ka mundur ta njohe pavarsine e popullit te vete.
  Dua te theme se Presidenti Clinton vertet beri shume per shqiptaret dhe sigurisht ate cfare beri do ta kishte be edhe po te mose e kishte lute E Shenjta Nena Tereze por , pyetja parashtrohet se cfare bene dhe cfare po bejne shqiptaret per vehten e tyre..?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...