Published On: 22 Janar, 2016

Kadare: Gabova që e kritikoja, Rugova mbetet lideri më i madh shqiptar i shekullit

Kushdo që ofshanë e shanë kur përmendet emri i tij ,t’paktën koha e tregoi se ishte i vetmi politikan këto 20 vite që u treguar lider që nuk e shemben as “patriotet” që e shanë , idealizmin s’mund ta gjesh te asnjë njeri , por jemi popull kaq miop saqë te djeshmen e gjykojmë me te nesërmen , s’ditëm kurrë të ecim në histori me këmbët tona , por çmuan te huajin qe na kapi përdore……

“Është e vërtetë që i kam kritikuar Rugovën. Ju tash mund të mendoni se unë do të them se kisha të drejtë me kritiken që i bëra Rugovës. Jo, koha e dëshmoi së e drejta ishte në anën e Ibrahim Rugovës. Unë e kisha kritikuar, kisha qenë i ashpër me të, ai më fali në takimin që kishim në shtëpinë e tij menjëherë pas luftës, ishte meritë e tij. Ai vdiq në paqe, ne u pajtuam, ishim miq“, kështu ka thënë Kadare./opozita/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Skender Zogu thotë:

    Jané shume qé e kané kritikue Ibrahim Rougove pa kuptue rolin qé ajé lunte me fitue pamevarésn e Koseves pa humbje gjaku.E mbajti Kosoven nderi ne funde jashte kontrolit serbe Tashé po kuptohet politika e tuj dhe ata qé kritikojshin koté jané ba pishman

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...