Published On: 10 Gusht, 2016

Kadare: Gabova që e kritikoja, Rugova mbetet lideri më i madh shqiptar i shekullit

Kushdo që ofshanë e shanë kur përmendet emri i tij ,t’paktën koha e tregoi se ishte i vetmi politikan këto 20 vite që u treguar lider që nuk e shemben as “patriotet” që e shanë , idealizmin s’mund ta gjesh te asnjë njeri , por jemi popull kaq miop saqë te djeshmen e gjykojmë me te nesërmen , s’ditëm kurrë të ecim në histori me këmbët tona , por çmuan te huajin qe na kapi përdore……

“Është e vërtetë që i kam kritikuar Rugovën. Ju tash mund të mendoni se unë do të them se kisha të drejtë me kritiken që i bëra Rugovës. Jo, koha e dëshmoi së e drejta ishte në anën e Ibrahim Rugovës. Unë e kisha kritikuar, kisha qenë i ashpër me të, ai më fali në takimin që kishim në shtëpinë e tij menjëherë pas luftës, ishte meritë e tij. Ai vdiq në paqe, ne u pajtuam, ishim miq“, kështu ka thënë Kadare./opozita/

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Kikiriki thotë:

  Muti ve Koren e Kaka perlyn Ledinen , kanalizimit

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(12)
 2. Mal uka thotë:

  Gabimi eshte veprim qe ne momente njeriun e shtyne faktori
  motiv i shnoshe apo i smuar nga intersi ,momenti , kushtet
  rrethanat ,niveli i njohurive e shume faktor tjere
  Perulja dhe kerkim falja per gabimin e bere eshte karakteristike
  per madheshtine personale qe ka karakteri njeri !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(33) Nuk Pelqej(3)
 3. Andrea Cino thotë:

  ec mër ti… të gjitha gabim i ke stisur… po tani nuk e ke mëndjen në vënd për ta ndarë shapin nga sheqeri..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(15)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...