Published On: 30 Janar, 2016

Kadare bën bashkë në Gjirokastër Ramën e Metën

Kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta janë sot në Gjirokastër për një vizitë në shtëpinë e lindjes së shkrimtarit të shquar Ismail Kadare.

80 vjetori i shkrimtarit i bën bashkë në një event në Gjirokastër dy krerët e mazhorancës.

Më pas agjenda e tyre është e ndryshme. Meta ka parashikuar të zhvillojë edhe një takim me struktura të LSI-së në Gjirokastër.

Vajtja e tyre në Gjirokastër ndodh një ditë pasi policia e këtij qyteti arrestoi për llogari të Prokurorisë së Tiranës, ish-ministrin Spiro Ksera.

Dje kryeministri Rama ishte në Vlorë, ku shpërndau karta anëtarësimi në PS për të rinjtë nga rrethet e jugut./LAPSI.AL/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...