Published On: 15 Shkurt, 2016

Kadaj-Bujupi: S’kemi njohuri për flet- arrestimet (Video)

Shefja e Grupit Parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj- Bujupi përmes lidhjes telefonike në emisionin Rrokum Roll ka folur rreth seancës së sotme gjyqësore.

Ajo tha se kanë shkuar në seancën e sotme për të treguar se nuk janë kundër drejtësisë e prokurorisë, por kundër dy marrëveshjeve të AKS-së dhe Demarkacionit me Malin e Zi.

“Është hera e dytë që gjyqtari përgjegjës për seancë nuk vjen në kohën e caktuar”, tha Kadaj-Bujupi duke treguar se herën e parë ai ishte vonuar një orë.

Ndërsa për lajmin se është lëshuar fletë- arrest, deputetja tha se ata nuk janë të informuar.
“Ky pushtet është në panik, këta po mundohen që turpet e veta ti mbulojnë me këto deklarata”, ishte reagimi i Kadaj- Bujupit për njoftimin nga Policia se në protestën e 17 shkurtit munden të përdoren edhe armë.

Duke e quajtur propagandë njoftimin e policisë, Kada- Bujupi edhe njëherë theksoi se protesta e 17 shkurtit ka me qenë e qetë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...