Published On: 31 Gusht, 2016

Kadaj- Bujupi: Protesta e nesërme është historike, toka e Kosovës nuk tregtohet

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj- Bujupi u ka bërë thirrje edhe njëherë qytetarëve që të marrin pjesë në protestën e nesërme.

Kadaj- Bujupi përmes një statusi në Facebook, ka theksuar se  protesta e nesërme është historike.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë të Kosovës dhe shqiptarë në gjitha viset shqiptare dhe nga diaspora, nesër është ditë shumë e rëndësishme. Protesta e nesërme është historike. Është momenti vendimtar që t’i tregohet klanit Pronto se Kosova, toka e saj, nuk tregtohet.
Nesër, me 1 shtator, në orën 11:00, të gjithë në sheshin ‘Skënderbeu’, në Prishtinë.
JO DEMARKACIONIT! NUK KEMI TOKË PËR TË FALUR!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...