Published On: 25 Gusht, 2016

Kadaj- Bujupi e quan Gecajn të sëmurë psikik, thotë se e keqpërdori fondin e 3 përqindëshit

Deputetja nga radhët e Lvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj- Bujupi ka reaguar ndaj Bajram Gecajt.

Ajo përmes një postimi në Facebook ka theksuar se deklarimet e qeverisë kanë filluar të ngjajnë me të foluren e një personi që është në gjendjen jo më të mirë psikike.

Kadaj- Bujupi ka thënë se Gecaj sot paska folur për kontributin e Visar Ymerit gjatë luftës dhe viteve të 90-ta, madje pa fije turpi, ai paska deklaruar se ka dhënë kontribut të madh në këto vite.

Postimi i plotë:

Tellalli i Qeverisë, deklarimet e të cilit çdo herë e më shumë kanë filluar të ngjajnë me të foluren e një personi që është në gjendjen jo më të mirë psikike, sot paska folur për kontributin e Visar Ymerit gjatë luftës dhe viteve të 90-ta. Madje pa fije turpi, Gecaj paska deklaruar se ka dhënë kontribut të madh në këto vite. Në këto vite, kur i vetmi aktivitet i Gecajt ishte keqpërdorimi i fondit të 3 përqindëshit dhe përçarja e mërgates shqiptare. Ngjashëm sikurse edhe shefi i tij – Isa Mustafa, i cili në rolin e ministrit të Rrahman Morinës dhe role të tjera, i shërbeu sistemit komunist jugosllav dhe punoi kundër çështjes shqiptare.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    …sot keta qenkan te smure psiqik kurse , kohe me pare degjuam se disa te tjere qenkan te smure psiqik..
    A mose valle institucionet e Kosoves qenkan nji sanatorijum i madh me te smure psiqik dhe , nese kjo eshte e vertet ateher kend dhe cfare paskan zgjedhur e votuar qytetaret e. Kosoves..? Keshtu po dele se keshtu po na e tregojne vete te zgjedhurit. e Kosives se thuaja se gjithe . te zgjedhurit e tyre na qenkan te smure psiqik …mjerim a..!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...