Published On: 15 Shkurt, 2016

Ka përfunduar spektakli, Perëndimi mposhti Lindjen (Video)

  • Ka përfunduar ndeshja e stinorit në NBA, ku në ‘All Star Game’, Konferenca e Perëndimit ka fituar spektaklin ndaj asaj të Lindjes.

Perëndimorët kanë triumfuar me rezultat bindës +23 pikë 196-173 ndaj asaj të Lindjes në finalen magjike të “All Star Game” zhvilluar sot në orët e para të mëngjesit në Toronto të Kanadasë, në një ndeshje spektakolare.

Russell Westbrook mori trofeun e MVP-së së këtij takimi, falë 31 pikëve të realizuara në finale, më i miri i Konferencës së Perëndimit, ndërsa në kahun tjetër u dallua Paul George me 41 pikë. Kjo ishte një finale e veçantë për Kobe Bryant, e 18-ta për të në një “All Star”, por e fundit, pasi do të tërhiqet nga sporti në fund të sezonit.

Bryant në këtë spektakël realizoi 10 pikë, bëri gjashtë kërcime dhe dhuroi shtatë asistime për shokët e skuadrës.

Ai u nderua nga organizatorët e këtij turneu, me një trofe të veçantë për gjithçka ka dhënë në NBA për 20 vite me fanellën e LA Lakers, ku fitoi pesë tituj kampioni.

Në fund, në dhomat e zhveshjes, ai i dhuroi një autograf në fanelë edhe yllit të ti, Stephen Curry. Në momentin që doli nga fusha, të gjithë u çuan në këmbë për ta përshëndetur.

Spektakli dhe emocionet nuk munguan në këtë finale magjike, ku luajtën yjet e NBA-së, që mahnitën me lojërat e tyre tifozët në stadium. Kjo edhe për faktin se kjo sfidë vendosi rekordin e pikëve të realizuara në një finale të tillë, 369, çka tregon se spektakli nuk mungoi.

Një lumë pikësh, teksa çdo aksion përfundonte në kosh, duke bërë që tifozët të brohorisnin në çdo moment dhe të shijonin një ndeshje magjistarësh në fushë. /Telegrafi/

 

 

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...