Published On: 18 Janar, 2016

Ka ndikuar opozita tek Isa Mustafa, nuk do të udhëtojë për bisedime në Burksel

Takimi i radhës i dialogut Kosovë-Serbi, i paraparë të mbahet më 27 janar në Bruksel, ka gjasa se nuk do të jetë në nivelin e kryeministrave, siç kanë planifikuar fillimisht zyrtarët evropianë, raporton Koha Ditore.

Sipas burimeve të gazetës, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në takimin që ka pasur të premten me drejtoreshën për Evropën Perëndimore, Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë në BE, Angelina Eichhorst, ka përkrahur vazhdimin e dialogut të Brukselit, por ka insistuar se ai, si kryetar i Qeverisë së Kosovës, nuk do të udhëtojë në takimet e Brukselit për aq sa nga ana e Komisionit Evropian nuk ka një rekomandim pozitiv për heqjen e vizave nga ana e BE-së për qytetarët e Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...