Published On: 5 Shkurt, 2016

Ka lindur pa duar, por është mjeshtër në piano (Video)

Një 15-vjeçar nga Rusia i cili ka lindur pa duar, ka aftësi mahnitëse për të luajtur në piano. Adoleshenti Alexey Romanov nga Zelenodolks filloi të mësonte të luante instrumentin 2 vjet më parë, vetëm duke dëgjuar se si notat duhet të tingëllonin.

Më pas Romanov praktikohej çdo ditë me ndihmën e miqve derisa u kthye në një mjeshtër. Alexey tha për rrjetin rus “ProKazan” se, gjithmonë e ka pëlqyer muzikën dhe se, sa më shumë dëgjonte, aq më shumë donte të luante në piano.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...